fbpx
etsy ödeme alma yöntemleri
Blog

Etsy Ödeme Alma

Etsy üzerinden yapılan satışların yüzde 80’i Etsy Payments ödeme seçeneğiyle, yüzde 19’u direkt Paypal ile ve yüzde 1’i diğer ödeme seçenekleri ile gerçekleşiyor. Etsy ödeme alma yöntemleri konusunu incelemeden önce etsyde satış yapan etsy payment ekli mağazalara yapılan ödemelerin yüzde kaçı paypal üzerinden gelmekte bunları incelememiz gerekiyor.

Detaylı Bilgi
Uncategorized

Paypal Hesabı Nedir? Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Paypal hesabı nasıl açılır? Sorusuna cevap vermeden önce Paypal ile ilgili biraz bilgi verelim. Paypal dünya üzerinde 200’den fazla ülkenin kullandığı bir ödeme sistemidir. Fakat ülkemizde kısa bir süre faaliyet gösterdikten sonra kullanıma kapatılmıştır. 2016 yılının Mayıs ayında Türkiye’deki faaliyetlerini durduran Paypal ödeme sistemi, ülkemizde tekrar faaliyet gösterecek gibi de durmuyor. Paypal’ın Türkiye’de kapatılmasının sebebine gerekçe olarak da alınması gereken bazı yasal izinleri alamaması olarak gösteriliyor.

Detaylı Bilgi
amerikada şirket kurmak
Blog

Amerika’da Banka Hesabı Açmak

Amerika’da banka hesabı açmak için vizeniz olması gerekmiyor. Kolay yoldan Bank Of America da bireysel hesaba sahip olabilir ve ödemelerinizi alabilirsiniz. Amerika’da sizin için açacağımız bireysel banka hesabı ile kazançlarınızı kendi banka hesabınızda biriktirebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de bulunan hesaplarınıza transfer edebilir ve Bank Of America kartınız ile hesabınızda bulunan parayı dünyanın istediğiniz yerinde ATM’den çekebilirsiniz.

Detaylı Bilgi
retail arbitraj
Blog

Retail Arbitraj ve Online Arbitraj Nedir? Nasıl Yapılır?

Arbitraj genel bir tanımıyla piyasadaki fiyat farklarından yararlanarak para, senet, materyal, ürün veya evrak alıp satma işlemidir. Birçok sektörde bu işlem yapılmaktadır ve en az riskin olduğu bir işlemdir. Retail arbitraj ve online arbitraj gibi türleri vardır. Bu işlemler daha çok Amazon, Etsy, Ebay gibi alışveriş platformlarında bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi
itin numarası
Blog

ITIN Numarası Nedir?

Bireysel vergi kimlik numarası Amerika’da 1996 yılından itibaren verilmeye başlanmıştır. Amerikan Gelirler İdaresi (IRS) tarafından verilen bu numaradan şimdiye kadar 23 milyon kişiye verilmiştir. Yasal zorunluluk olarak her kişinin maksimum bir adet ITIN numarası olması gerekmektedir. ITIN, SSN (Sosyal Güvenlik Numarası) numarasına sahip olamayan kişiler için hazırlanmış bir sistemdir.

Detaylı Bilgi
ein numarası nedir
Blog

EIN Numarası Nedir? EIN Nasıl Alınır?

EIN numarası Amerika’da bulunan her şirket için zorunlu olan bir vergi kimlik numarasıdır. Sosyal güvenlik numarasına benzeyen bu numara 9 hanelidir. Örneğin; 12-3456789 şeklinde. ITIN numarası gibi IRS ( Amerikan Gelirler İdaresi ) tarafından verilmektedir. EIN, Amerika’da LLC şirketinizi kurduktan sonraki atacağınız ilk adım olacaktır. EIN numarasının diğer adı Federal Vergi Kimlik Numarası’dır.

Detaylı Bilgi
amerikada şirket
Blog

Amerika Vergi Çeşitleri Nelerdir?

Amerika vergi çeşitleri ülkemize göre biraz daha karmaşık bir yapıdadır. İster çalışan ister yatırım yapan ya da Amerika vatandaşı olmayan herkes için farklı vergiler bulunmaktadır. Eyalet, federal ve yerel vergiler tüm herkesin yükümlü olduğu vergi türleridir. Fakat ABD vatandaşı olmayan biri olarak ödeyeceğiniz vergiler, Amerika’da birçok eyalette farklılık gösterecektir.

Detaylı Bilgi
Hemen Başvur
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?