fbpx

Yıllık Vergi Bildirimleri

Ülkemizde olduğu gibi ABD’de de tüm şirketlerin yıllık vergi bildirimleri konusunda oldukça titiz olup dikkatli olması gerekiyor.

Amerika’da Vergi Bildirimleri

Amerika’da şirket kurulumu işlemleri bittikten sonra vergi işlemleri dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alıyor. Amerika maliyesi de şirketlerin vergi sorumlulukları konusunda oldukça titiz davranmaktadır. New Jersey’ de açacağınız şirketinizde eyaletin vergi yükümlülüklerinden muaf olmanız için New Jersey eyaletinin dışında bir iş yapmanız gerekiyor. New Jersey’ de bulunan şirketiniz için sadece Franchise Tax ( İmtiyaz Vergisi ) adı verilen yıllık olarak ödeyeceğiniz bir vergi bulunuyor. Bu vergi de herhangi bir artış göstermeden sabit bir tutar üzerinden gerçekleşiyor.

Şirket sahibinin dışında, şirket çalışanları varsa, bu çalışanların maaşları veya tazminatlarının ödenmesi gibi vergiye tabi tutulan yasal sorumluluklar için şirketinizin Amerika Gelirler İdaresi ( Internal Revenue Service )’nde kaydı bulunması gerekmektedir. Bu işlem bir ihtiyaç değil zorunluluktur. Şirket adına alınacak bir ITIN, yapacağınız tüm işlemlerin daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Yıllık vergi bildirimleri hizmetimizden yararlanarak bu işlemlerin hepsini herhangi bir sorunla karşılaşmayarak en kısa sürede halledebilirsiniz.

Sirketdestek.com olarak

  • Sales Tax ödemelerinin yapılması
  • ITIN & EIN Başvuru
  • Payroll
  • 1120 , 5742 formları
  • Quickbooks clean up
  • 1040, 1040NR, 1040EZ, 1040ES
  • IRS Resolution & Audit Support

Yukarıdaki tüm işlemleri yıllık vergi bildirimi hizmetimiz kapsamında sizlerle buluşturuyoruz. Ayrıca tüm uluslararası vergi konularında İngilizce ve Türkçe olarak size özel danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Hemen Başvur
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?