Paypal hesabı nasıl açılır? Sorusuna cevap vermeden önce Paypal ile ilgili biraz bilgi verelim. Paypal dünya üzerinde 200’den fazla ülkenin kullandığı bir ödeme sistemidir. Fakat ülkemizde kısa bir süre faaliyet gösterdikten sonra kullanıma kapatılmıştır. 2016 yılının Mayıs ayında Türkiye’deki faaliyetlerini durduran Paypal ödeme sistemi, ülkemizde tekrar faaliyet gösterecek gibi de durmuyor. Paypal’ın Türkiye’de kapatılmasının sebebine gerekçe olarak da alınması gereken bazı yasal izinleri alamaması olarak gösteriliyor.

Paypal’ın Türkiye’de faaliyetlerini durdurması ile birlikte birçok iş sahibi ve esnaf, işlerinde aksamalar yaşadı, bazı şirket sahipleri şirketlerini kapatmak zorunda kaldılar. Paypal da Türkiye’de bulunan kullanıcılara hesaplarında bulunan bakiyeleri başka bankalara transfer etmelerini istemiştir. Durum böyle olunca da insanlar paypal hesabı açmak için alternatif yollar aramaya başladılar.

Yurt dışındaki insanların yaklaşık %80’ i  Paypal ödeme sistemini kullanıyor. Bu kadar fazla kullanıldığı halde, Türkiye de kullanılmaması da doğal olarak büyük sıkıntılar yaşatıyor. Özellikle Amazon, Etsy, Ebay ve shopify gibi dünyanın en büyük e-ticaret platformlarında ürün satışı gerçekleştiriyorsanız mutlaka bir Paypal hesabınızın olması gerekiyor. Çünkü müşteriler farklı bir ödeme sistemi sunduğunuzda sizi güvenli bir satıcı olarak görmüyor. Doğal olarak gerekli satış rakamına da ulaşmanız pek mümkün olmuyor.

Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Paypal hesabı nasıl açılır sorusuna cevap arayan insanların karşısına birçok farklı yöntem çıkıyor. Sahte bilgiler, sahte mail adresleri, sahte adresler, vpn kullanımı yada sanal bankalardan açılan hesaplara bağlanan paypal gibi birçok yöntemle paypal hesabı açılacağını söylüyorlar. Fakat bu yöntemler kısa vadede bir çözün sunsa da uzun vadede hiçbir işinize yaramayacaktır. Çünkü bu yöntemlerle açılan Paypal hesapları kısa bir süre sonra kapatılmaya mahkumdur verifikasyonlarının yapılması imkansız olacaktır. Yani bu yöntemleri kullanmamanızı öneriyoruz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz işlemler sayesinde kurumsal bir paypal hesabına sahip olabilirsiniz.

paypal hesabı nasıl açılır

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ebay, Etsy, Amazon, Shopify gibi platformlarda ürün satışı gerçekleştiriyorsanız, kazandığınız paraların bir hesabına aktarılması gerekmekte. Onaylı bir paypal hesabına sahip olabilmek için, hesabınızı Amerika üzerinden açmanız en garantili ve en etkili yöntem olacaktır. Çünkü Paypal kullanımı Amerikada oldukça yaygındır ve hesap açılışı daha kolay ve hızlı gerçekleşmektedir.

Amerikada onaylı bir Paypal hesabına sahip olabilmek için ilk olarak Amerikada şirket kurulumu gerçekleşmesi gerekir. Sirketdestek.com olarak, şirket kurulumu hizmetimiz sayesinde bu işlemleri çok daha hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Onaylı bir Paypal hesabına sahip olabilmek için tüm işlemler sırasıyla ve tüm kural kanunlara uygun şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde hesap açılışınız gerçekleşmez, zaman ve maddi kayba uğrayabilirsiniz.

Şirket kurulumu gerçekleştikten sonra Amerika Federal kimlik numarası (EIN Numarası) için başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru tamamlandıktan sonra elde edilen kimlik numarası Amerikada banka hesabı açmak için kullanılacaktır. EIN Numarası olmadan Amerikada banka hesabı açılışı yapılamamaktadır. Paypal edinebilmek için gerekli verifikasyonların tamamlanması için son işlem ise ITIN başvurusu olacaktır. Paypala şirketinizi bağlayıp banka hesabınızı tanımladıktan sonra verifikasyonların tamamlanması için itin numarası sizin doğrulamanızı sağlamlaştıracaktır. Üstelik bu işlemlerin hepsini Amerikaya gitmeden yapabilme imkanına sahipsiniz. Bizimle çalışarak tüm bu süreçleri en güvenilir şekilde halledebilirsiniz.

Özet ve Değerlendirme

Paypal hesabı nasıl açılır konusunu kısaca özetleyecek olursak; ilk olarak Amerikada yasal bir şirket açılışı gerçekleştiriyoruz. Ardından EIN başvurusu sonucunda aldığımız Federal kimlik numarası ile Amerikada banka hesabınızı açıyoruz.ITIN başvurusu sonuçlandıktan sonra paypal hesap kurulumunu gerçekleştirerek banka hesabınızı Paypal’ınıza entegre ediyoruz. Tüm bu süreçler, Amerikada şirket kurulumu ve Paypal hesap açılış hakkında daha fazla bilgi almak ve ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.